Attīstāmies un pilnveidojamies. Ziņojam par jaunākajiem risinājumiem un nākotnes tehnoloģijām, dalāmies ar saviem piedzīvojumiem un pieredzi.

Kā Windows bāzēta planšete var izglābt Tavu atvaļinājumu?

 

 

Kad atvaļinājuma laikā vai atrodoties ārpus biroja kāds uzzvana, jo steidzami jāizlabo atskaite vai nekavējoties jāatrisina kāds cits svarīgs jautājums, gribot vai negribot, ir jābūt gatavam pieslēgties darba jautājumiem. EDDI IT nodaļas vadītājs Osvalds šādos gadījumos veikli izņem no somas savu Think Pad 10, un dažu sekunžu laikā ir gatavs darbam līdzīgi, kā atrastos birojā. Šīs ierīces piedāvātās iespējas to izmantot kā efektīvu darba instrumentu patiešām kliedē jebkurus laika gaitā izveidojušos aizspriedumus par planšeti kā par dārgu spēļmantiņu brīvā laika kavēšanai. Ceram, ka šī pieredze un ieteikumi noderēs ikvienam, kurš domā gan par to, kā uzlabot darba ikdienu, gan arī par to, kā būt gatavam pieslēgties savu darba pienākumu pildīšanai arī atpūtā esot. Protams, ja tas ir nepieciešams.

Osvalds Pujats,
SIA "Eddi" IT nodaļas vadītājs

Planšete ir Osvalda vienīgais darba rīks jau vairāk kā 3 mēnešus. Šī ierīce ir tik lielā mērā iemantojusi viņa uzticību, ka Osvalds ir gatavs to ieteikt ikvienam biroja darbiniekam, kurš ikdienā izmanto stacionāro datoru vai klēpjdatoru ar standarta parametriem. Starp visām priekšrocībām, ko piedāvā šī ierīce, Osvalds visvairāk novērtē tieši šīs:

1. Ierastā darba vide ir vienmēr ātri pieejama neatkarīgi no atrašanās vietas

Pat planšetes ekrāna izvietojums ir identisks tam, kāds parasti ir strādājot birojā. Jebkuri darba faili ir ātri atrodami, kas ir īpaši ērti pastāvīgi esot ceļā. Var aizmirst par papīru un pildspalvu – visu var pierakstīt izmantojot irbuli. Pie tam, ierīce ir ideāli piemērota arī prezentāciju sniegšanai, ja rodas nepieciešamība.

2. Planšete ar Windows operētājsistēmu pilnībā integrējas uzņēmuma IT infrastruktūrā kā parasts dators

Osvalds īpaši novērtē to, ka ierīce nodrošina iespēju darboties ar ierastajām biznesa aplikācijām, kā arī izmantot korporatīvos drošības risinājumus. Pēc būtības planšete darbojas kā pilnvērtīgs dators – esot birojā to ir iespējams pieslēgt Docking station un izmantot monitoru un klaviatūru. Ierīces ātrdarbība un baterijas ilgums ir identiska standarta biroja klēpjdatoram. Līdzīgi kā ikvienam standarta datoram, protams, jāņem vērā, ka lietojot resursietilpīgas programmas, var tikt novērota neliela ierīces lēndarbība.

3. Izcila cenas un kvalitātes atbilstība

Šī ierīce cenas un kvalitātes ziņā patiešām neatšķiras no standarta biroja datora, tomēr piedāvā ievērojamas ērtības, it īpaši tiem, kas bieži ceļo vai atrodas ārpus biroja.

 

Jāņem vērā, ka ir pieejami dažādi modeļi, kas atšķiras gan funkcionalitātes, gan izmaksu ziņā. Ir paredzams, ka nākotnē šādas planšetes kļūs arvien populārākas un iespējams pēc 5-10 gadiem līdzīgā veidā izmantosim viedtālruņus. Ja domājat par šāda veida ierīces iegādi, ceram, ka zemāk minētie ieteikumi būs noderīgi un palīdzēs izvēlēties tieši Jums piemērotāko planšeti.

 1. Planšetei jābūt ar ne zemāku kā Windows 8.1 operētājsistēmu, lai varētu pilnvērtīgi izmantot Jūsu uzņēmumā ieviestos korporatīvos standartus.
 2. Ātrdarbībai un ilgdarbībai jābūt samērotai (Neiesakām izvelēties procesoru, kas vājāks par Intel Atom Processor Z3795, jo ātrdarbība klibos. Operatīvo atmiņu (RAM) noteikti iesakām izvēlēties ne mazāku par 4 GB).
 3. Jāatceras par drošības risinājumiem mobilajās ierīcēs. Tā kā lietot brīvi pieejamos WiFi ir liels risks, risinājums ir komplektēt planšeti ar mobilo internetu (3G/4G). Izmatojot to un VPN pieslēgumu, Jūs varēsiet droši piekļūt sava uzņēmuma resursiem no ārpuses.
 4. Jāizanalizē, kādas prasības pret šo ierīci ir svarīgākas: tā būs vairāk kā biroja dators vai tomēr mobilā ierīce. Balstoties uz to, iespējams ierīci pielāgot tieši Jūsu darba specifikai un vajadzībām:
  • Irbulis: ja ierīce tiks bieži lietota ārpus biroja, tas ļoti palīdzēs darbojoties parastajās Windows aplikācijās (ne Metro interfeisā), vai arī, protams, var nēsāt līdzi peli.
  • Docking station (darbam birojā): Uzstādot uz tā planšeti iespējams iegūt pilnvērtīgu darba staciju ar ierasto monitoru, klaviatūru un peli.
  • Pāreja: planšetes pieslēgšanai pie monitora vai projektora.
  • Pilnvērtīgs USB: jāatceras, ka ārējos HDD ierīcei pieslēgt nevarēs, jo barošanas nepietiek, tomēr USB obligāti nepieciešams, lai vienmēr varētu pieslēgt peli, klaviatūru, kā arī USB flash atmiņu.

Vēlot saulainu atvaļinājuma laiku,
Jūsu EDDI

Osvalda izmantotās ierīces tehniskie parametri: LENOVO ThinkPad Tablet 10 (20C1000M) 10.1" FHD, Intel® Atom™ Z3795 1.6GHz, 4GB RAM, 128GB Flash, Integrated Graphics, 802.11 abgn / BT 4.0 / 4G LTE, fingerprint, Micro SD, SmartCard, Digitizer + Pen, W8.1 PRO 32