Uzziniet vairāk par to, kā Jūsu infrastruktūras vajadzībām atbilstošu vājstrāvu sistēmu ierīkošana var aizsargāt Jūsu uzņēmumu un garantēt drošu darba vidi Jūsu darbiniekiem!

Vājstrāvu sistēmu pielietojums

Straujā tehnoloģiju ienākšana mūsu ikdienā sniedz tik daudz šķietami neierobežotu iespēju, ka esam sākuši to uztvert kā pašsaprotamu, un pat neaizdomājamies, kāda būtu mūsu ikdiena, ja pēkšņi pazustu kaut niecīga daļa no to sniegtajām iespējām. Mēs aicinām rūpēties par to, lai šīs tehnoloģijas aizsargā Jūsu biznesu, nevis padara to ievainojamāku. Parūpējoties par uzņēmuma fizisko drošību, Jūs iegūsiet spēcīgu atbalstu biznesa mērķiem un stabilitāti attīstībai nākotnē.

Ja vēlaties uzzināt vairāk, lūdzu sazinieties ar mūsu speciālistu
Raivo Jirgensons
Infrastruktūras risinājumu attīstības vadītājs
+371 67549756

Fiziskā drošība

Fiziskā drošība nenozīmē tikai nodrošināšanos pret zagļiem. Uzņēmuma fiziskā drošība ir tāds aizsardzības pasākumu kopums, kas garantē no ārējiem draudiem drošu infrastruktūru, pret negadījumiem aizsargātus darbiniekus un pret noplūšanu aizsargātus biznesa noslēpumus.

Fiziskās drošības garantēšanai iespējams izmantot gan dažādus plaši izplatītus un standartizētus tehnoloģiskus risinājumus, gan arī individuāli izstrādātu un uzņēmuma specifikai piemērotus drošības risinājumus.

Infrastruktūras drošība

Lai nodrošinātu uzņēmuma darbības nepārtrauktību, infrastruktūrai jābūt uzturētai un aizsargātai no tīšas vai netīšas bojāšanas. Būtiski ir gan apzināties, kuri no Jūsu uzņēmuma resursiem ir visievainojamākie un kā iespējams tos aizsargāt. Daži risinājumi, ko nereti izmanto infrastruktūras aizsardzībai:

  • apsardzes, ugunsdrošības signalizācijas – ēku un materiālo vērtību aizsardzībai pret vandālismu vai ugunsnelaimēm;
  • dzēšanas sistēmas – piemēram, serveru telpas aizsardzība, piepildot to ar ogļskābo gāzi un tādējādi slāpējot degšanu;
  • specializēti detektori – piemēram, mitruma detektors, kurš savlaicīgi brīdina par mitruma klātbūtni telpā, kur tas nav pieļaujams, vai vēja detektors, kurš pastiprināta vēja gadījumā dod signālu aizvērt ēkas logus;
  • dažādas automatizētas uzraudzības un vadības sistēmas – piemēram, dažādu procesu energoefektivitātes uzraudzība, analīze.

  Darba vides drošība

  Rūpējoties par uzņēmumu dārgāko resursu - cilvēkiem, jāveic dažādus aizsardzības pasākumus, kas garantē drošu darba vidi un samazina risku iestāties draudiem cilvēku dzīvībai un veselībai. Drošā darba vidē darbinieki var justies pārliecināti, kas savukārt pozitīvi ietekmē darba ražīgumu un attieksmi. Daži no risinājumiem, kurus var izmantot drošas darba vides garantēšanai:

  • piesārņojuma detektori – savlaicīgi brīdina par ķīmiska piesārņojuma vai piedūmojuma klātbūtni darba vidē;
  • optiski-informatīvie līdzekļi – brīdina, piemēram, par mehanizētu iekārtu tuvošanos;
  • akustiski-informatīvie līdzekļi – palīdz koordinēt cilvēku rīcību dažādās ārkārtas situācijās vai ikdienas darba procesa vadīšanai;
  • dažādas automatizētas aizsardzības sistēmas – piemēram, automātiski liedzot cilvēka piekļuvi telpai, kurā tobrīd notiek dzīvībai bīstams process.

  Biznesa noslēpuma drošība

  Lai arī netaustāma vērtība, biznesa noslēpums ir viena no galvenajām uzņēmuma priekšrocībām salīdzinājumā ar konkurentiem. Tādēļ to nepieciešams īpaši saudzēt. Pat vienkārša portatīvā datora zādzība var novest pie sensitīvu datu noplūdes un neizbēgamiem uzņēmuma resursu zaudējumiem, kas neskaitāmas reizes pārsniedz nozagto lietu materiālo vērtību. Jums var palīdzēt tādi risinājumi kā:

  • videonovērošanas sistēmas – videonovērošanas sistēmas jau sen tiek plaši pielietotas drošības sistēmu klāstā, taču viena no priekšrocībām, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas, ir video analītikas funkcija: video analītikas programmatūra nepārtraukti analizē attēlā notiekošo, un pie iepriekš ieprogrammētiem nosacījumiem izpilda tai uzdotās funkcijas, piemēram, atskaņo akustisko brīdinājumu cilvēkam, kurš dodas nepareizā virzienā vai pārāk ilgi uzturas neatļautā vietā.
  • apsardzes signalizācijas un piekļuves kontroles sistēmas – teritorijas un telpu aizsargāšanai pret nesankcionētu iekļūšanu; apsardzes un piekļuves kontroles sistēmu pareiza pielietošana palīdz ierobežot ne tikai nepiederošu personu, bet arī uzņēmuma darbinieku piekļuvi telpām, kur tas nav nepieciešams darba veikšanai, tādējādi disciplinējot un padarot pārskatāmāku personu pārvietošanos uzņēmuma teritorijā.

  Iesakām aplūkot arī: